MAX15068EVKIT#
Manufacturer
Maxim Integrated
VIGOR # :
Description
EVKIT FOR DUAL ORING, SINGLE HOT
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
MAX15068EVKIT# PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Power Management
Function:Hot Swap Controller
Embedded:-
Utilized IC / Part:MAX15068
Primary Attributes:PCB Pads
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EVDP610
EVDP610
BOARD EVALUATION IXDP610
ZSPM1501KIT01V1P0
ZSPM1501KIT01V1P0
ZSPM1501-KIT01 EVALUATION KIT V1
7B35-01-2
7B35-01-2
MODULE ISOL PROCESS I-IN NON-LIN
SZMMQA33VT1G
SZMMQA33VT1G
TVS DIODE 25V 48.6V SC74
S-1323B24NB-N8JTFU
S-1323B24NB-N8JTFU
IC REG LINEAR 2.4V 150MA SC82AB