MB201A20V
Manufacturer
Advanced Linear Devices, Inc.
VIGOR # :
Description
5 1/2 DIG DVM BOARD
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
MB201A20V PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Test and Measurement
Function:Digital Voltmeter (DVM)
Embedded:-
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EVAL-AD5171DBZ
EVAL-AD5171DBZ
BOARD EVAL FOR AD5171DBZ
KIT09XS3400EVBE
KIT09XS3400EVBE
KIT EVAL QUAD HIGH SIDE SWITCH
MAX13175EEVKIT+
MAX13175EEVKIT+
EVAL KIT MAX13175E (MULTIPROTOCO
2N3019
2N3019
TRANS NPN 80V 1A TO-5
CCR05CJ7R5CR
CCR05CJ7R5CR
CAP CER RADIAL
7107MPDZBE
7107MPDZBE
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V