DEV5X2503
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
MICROCLOCK 5X2503 DEVELOPMENT KI
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
DEV5X2503 PDF
Type Description
Series:MicroClock®
Package:Box
Part Status:Active
Type:Timing
Function:Clock Generator
Embedded:-
Utilized IC / Part:5X2503
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FDB-1019
FDB-1019
BOARD EVAL 2X10 SFF TXRX
XR17V358/SP339-E8-EB
XR17V358/SP339-E8-EB
EVAL BOARD FOR XR17V358-E8
MAX6279EVKIT#
MAX6279EVKIT#
EVAL VREF SHUNT 1.225 MAX6279
C1206X101F3HACAUTO
C1206X101F3HACAUTO
CAP CER 1206 100PF 25V ULTRA STA
1812Y0630221FFT
1812Y0630221FFT
CAP CER 220PF 63V C0G/NP0 1812
1004P6T1B4M7QE
1004P6T1B4M7QE
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V