TPS65120EVM-076
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
EVAL MODULE FOR TPS65120-076
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
TPS65120EVM-076 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Main Purpose:Special Purpose DC/DC, LCD Supply
Outputs and Type:4, Non-Isolated
Power - Output:287 mW
Voltage - Output:3.3V, 5V, 12V, -12V
Current - Output:25mA, 20mA, 4mA, 4mA
Voltage - Input:2.5V ~ 5.5V