
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMPLE SWITCHER® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.8V, 1.2V, 1.8V, 2.5V, or 3.3V |
| Current - Output: | 6A |
| Voltage - Input: | 2.95V ~ 6V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LMZ30606 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMZ30606EVM-003 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL FOR LTC3833EFE
BOARD EVAL 115KHZ VIPER06HN
EVAL KIT MAXM17574 3A REG
THUMBWHEEL POT 25K OHM 0.5W SIDE
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM
EVAL BOARD FOR LMZ30606