
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Input: | 36V ~ 75V |
| Regulator Topology: | Full-Bridge |
| Frequency - Switching: | 420kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM5046 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LM5046EVAL/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
36W SMPS EVALUATION BOARD USING
BOARD EVAL FOR LTC3624EDD
BOARD EVAL FOR LT3742EFE
RES 332K OHM 1/20W 1% AXIAL
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS
BOARD EVAL LM5046
AT-2200 CRIMP TOOL HEAD