
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Enpirion® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.8V, 1.2V, 1.25V, 1.5V, 1.8V, 2.5V, or 3.3V |
| Current - Output: | 2A |
| Voltage - Input: | 2.4V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 4MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | EN5322QI |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EVB-EN5322QI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL KIT MAX16955
EVAL BOARD FOR MAX17599
EVAL MODULE FOR TPS54622-012
RES 301K OHM 1.5W 0.1% AXIAL
CAP FILM 0.1UF 20% 275VAC RADIAL
EVAL BOARD FOR EN5322QI
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM