
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.6V, 1.2V, 1.5V, 1.8V or 2.5V |
| Current - Output: | 12A |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 24V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 750kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTC3610 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC1129A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR DCM24AP050T180A50
EVAL BOARD FOR ISL97519AIUZ
EVAL BOARD FOR TPS548
PLL FREQUENCY SYNTHESIZER
EVAL BOARD BUCK REG LTC3610
DC DC CONVERTER 9V 5W
SLIDE POT 50K OHM 0.5W TOP 60MM