
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down with LDO |
| Outputs and Type: | 3, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V, 5V, 12V |
| Current - Output: | 4A, 4A, 150mA |
| Voltage - Input: | 7V ~ 24V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTC1628 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC264A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP ALUM 3.3UF 20% 350V RADIAL
CRYSTAL 44.0000MHZ 10PF SMD
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
BOARD EVAL FOR LTC1628CG