
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | µModule® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Positive and Negative |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | ±12V |
| Current - Output: | 1A, 1A |
| Voltage - Input: | 2.8V ~ 18V |
| Regulator Topology: | SEPIC, Inverting |
| Frequency - Switching: | 1MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTM8049 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC2244A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD LTC3307A DEMO 5V 3A
EVAL BOARD FOR TPS563219
BOARD EVAL FOR ISL9444
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
DEMO BOARD FOR LTM8049
CONN RCPT FMALE 4P SILVER CRIMP