
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMPLE SWITCHER® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V or 5V |
| Current - Output: | 2.5A |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 36V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 2.1MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LMR23625 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMR23625CEVM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL FOR MAX15046B
EVAL BOARD FOR LMZ34002
DEVELOPMENT POWER MANAGEMENT
TVS DIODE 110V 174V DO214AA
CONN RCPT 5POS 0.05 GOLD PCB
EVAL BOARD FOR LMR23625
CONN RCPT FMALE 7POS GOLD CRIMP