
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | µModule® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 3, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1V, 1.2V, 3.3V |
| Current - Output: | 10A, 10A, 10A |
| Voltage - Input: | 4.7V ~ 16V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTM4633 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC1905A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH EFFICIENCY SINGLE INDUCTOR
EVAL BOARD FOR ADP5075
EVALUATION BOARD FOR THE LM20323
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
XTAL OSC XO 806.3625MHZ LVDS SMD
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323
EVAL BOARD BUCK REG LTM4633