
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.5V ~ 5V |
| Current - Output: | 4A |
| Voltage - Input: | 1.2V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck-Boost |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | MPQ28164 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EVQ28164-D-00A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR ADP5075
EVALUATION BOARD FOR THE LM20323
BOARD EVAL FOR A5970AD REG
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ
CONN HEADER VERT 66POS 2.54MM
HIGH EFFICIENCY SINGLE INDUCTOR