
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 4, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.25V ~ 1.525V |
| Current - Output: | 20A |
| Voltage - Input: | 2.5V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | MAX77812 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MAX77812EVKIT# is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL 3A POWERWISE LM20123
3.5KW INVERTER EVAL KIT
EVAL BOARD FOR MIC74005
TVS DIODE 5.8V 77V DO214AA
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS
IC REG BUCK ADJ QUAD 20A
CONN RCPT 50POS 0.079 GOLD SMD