TDINV3500P100-KIT
Description
3.5KW INVERTER EVAL KIT
DataSheet
TDINV3500P100-KIT PDF
Main Purpose:DC/AC Converter
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:3.5 kW
Voltage - Output:-
Current - Output:-
Voltage - Input:750V
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:100kHz