ISOVOLT55-KIT
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
BOARD ISOLATED POWER SUPPLY
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
ISOVOLT55-KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Main Purpose:DC/DC Isolated Power Supply
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:3 W
Voltage - Output:5V
Current - Output:-
Voltage - Input:4.5V ~ 5.5V