
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | - |
| Current - Output: | 23A |
| Voltage - Input: | 7.5V ~ 24V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 300kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTC3778 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC389A-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES SMD 124 OHM 1% 1/10W 0402
CONN HEADER VERT 3POS 2.5MM
BOARD EVAL FOR LTC3778EF
RES 500M OHM 5% 1.5W 4020