
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 0.8V ~ 5.5V |
| Current - Output: | 3A |
| Voltage - Input: | 2.8V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 1.5MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | ST1S31 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of STEVAL-ISA070V1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL MODULE FOR TPS54623-012
BOARD DEMO FOR LTC3112EDHD
BOARD EVAL FOR LT1374CS8
RES SMD 4.75K OHM 1% 0.15W 1505
BOARD DEMO ST1S31 REG 8-SOIC
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
I/O CABLE FOR FQ-SDU2, 2M