
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SWIFT™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output: | 3A |
| Voltage - Input: | 9V ~ 21V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | TPS5431 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TPS5431EVM-173 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD DEMO LTM8023
EVAL BOARD FOR MAX17599
BOARD EVAL FOR LTC3851EGN
RES 0.005 OHM 1% 1W 1206
RES 23.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RAD TH
EVALUATION MOD FOR TPS5431-173