HW-AFX-FF1152-200
Manufacturer
Xilinx
VIGOR # :
Description
BOARD DEV VIRTEX II FF1152
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - Complex Logic (FPGA, CPLD)
DataSheet
HW-AFX-FF1152-200 PDF
Type Description
Series:Virtex®-II
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:FPGA
For Use With/Related Products:Virtex®-II
Platform:-
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SLG4DVKDIP
SLG4DVKDIP
GREENPAK DIP DEVELOPMENT BOARD
HW-AFX-FF1148-400
HW-AFX-FF1148-400
BOARD DEV VIRTEX 4 FF1148
CK-V6-ML628-G
CK-V6-ML628-G
KIT VIRTEX-6 CHAR ML628
1206J1002P00DQT
1206J1002P00DQT
CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 1206
VJ0805A221GXCAC
VJ0805A221GXCAC
CAP CER 220PF 200V C0G/NP0 0805