NT-NANO100K
Manufacturer
Nuvoton Technology Corporation America
VIGOR # :
Description
NANO100 EVAL BRD
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
NT-NANO100K PDF
Type Description
Series:NuMicro™
Package:Box
Part Status:Active
Board Type:Evaluation Platform
Type:MCU 32-Bit
Core Processor:ARM® Cortex®-M0
Operating System:-
Platform:NuTiny
Utilized IC / Part:Nano100
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIM3C1XX-B-DK
SIM3C1XX-B-DK
SIM3C1XX EVAL BRD
C8051F330DK
C8051F330DK
C8051F33X EVAL BRD
EVAL-ADUC7060QSPZ
EVAL-ADUC7060QSPZ
QUICKSTART PLUS ADUC7060 EVAL BD
1812J1K00100GAT
1812J1K00100GAT
CAP CER 10PF 1KV C0G/NP0 1812
NT-NANO100K
NT-NANO100K
NANO100 EVAL BRD
8N4SV76LC-0163CDI8
8N4SV76LC-0163CDI8
IC OSC VCXO 81MHZ 6-CLCC
68PR2KLFTB
68PR2KLFTB
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE