Z16F2800100ZCOG
Manufacturer
Zilog / Littelfuse
VIGOR # :
Description
Z16F EVAL BRD
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
Z16F2800100ZCOG PDF
Type Description
Series:ZNEO™
Package:Box
Part Status:Active
Board Type:Evaluation Platform
Type:MCU 16-Bit
Core Processor:ZNEO
Operating System:-
Platform:-
Utilized IC / Part:Z16F
Mounting Type:Fixed
Contents:Board(s), Cable(s), Power Supply, Accessories
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MSP430-5510STK
MSP430-5510STK
MSP430F5510 EVAL BRD
NT-M051L
NT-M051L
M0516LAN EVAL BRD
TMDSEVM3530
TMDSEVM3530
OMAP-35XX EVAL BRD
SA56-11EWA
SA56-11EWA
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
Z16F2800100ZCOG
Z16F2800100ZCOG
Z16F EVAL BRD
UDOO_VK-15T
UDOO_VK-15T
KIT LCD 15.6" TOUCH
GBPC3508T
GBPC3508T
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 35A GBPC