DK8051-52J-110
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
KIT DEV 110VAC FOR 8051
Catalog
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
DataSheet
DK8051-52J-110 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Board Type:Evaluation Platform
Type:-
Core Processor:-
Operating System:-
Platform:-
Utilized IC / Part:-
Mounting Type:-
Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
KITMMEVS08KX
KITMMEVS08KX
68HC908KX8/KX2 EVAL BRD
PIC18F452 DEVELOPMENT BOARD KIT
PIC18F452 EVAL BRD
AT91CAP9A-DK18
AT91CAP9A-DK18
AT91CAP9 EVAL BRD
2225Y1K50270FCR
2225Y1K50270FCR
CAP CER 27PF 1.5KV C0G/NP0 2225
VGB0124AY7A
VGB0124AY7A
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 1A MODULE
CQ48-25M
CQ48-25M
TRIAC 25A 600V TO-48
DK8051-52J-110
DK8051-52J-110
KIT DEV 110VAC FOR 8051