ASEK722KMA-10AB-T-DK
Description
EVAL BOARD FOR ACS722KMA
DataSheet
ASEK722KMA-10AB-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:10A
Interface:Analog
Sensitivity:132mV/A
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V