ASEK723KMA-10AB-T-DK
Description
EVAL BOARD FOR ACS723KMA
DataSheet
ASEK723KMA-10AB-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:10A
Interface:Analog
Sensitivity:200mv/A
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V