ASEK759LCB-100B-T-DK
Description
BOARD DEMO 759LCB-100B SENSOR
DataSheet
ASEK759LCB-100B-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:100A
Interface:-
Sensitivity:13.2mV/A
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V