ASEK712ELC-20A-T-DK
Description
BOARD EVAL FOR ASEK712ELC-20A
DataSheet
ASEK712ELC-20A-T-DK PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Sensor Type:Current Sensor
Sensing Range:-20 A ~ 20 A
Interface:-
Sensitivity:100mV/A
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V