VUO52-14NO1
Description
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 54A V1-A
DataSheet
VUO52-14NO1 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.4 kV
Current - Average Rectified (Io):54 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.13 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 µA @ 1400 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)