APT30DF20HJ
Description
BRIDGE RECT 1P 200V 45A SOT227
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
APT30DF20HJ PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:Single Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io):45 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:250 µA @ 200 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)