FUS45-0045B
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
BRIDGE RECT 3P 45V 45A I4-PAC
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
FUS45-0045B PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io):45 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:650 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 mA @ 45 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)