VUO34-16NO1
Description
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 36A V1-A
DataSheet
VUO34-16NO1 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.6 kV
Current - Average Rectified (Io):36 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.13 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:20 µA @ 1600 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)