VS-110MT120KPBF
Description
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 110A MT-K
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
VS-110MT120KPBF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.2 kV
Current - Average Rectified (Io):110 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:-
Current - Reverse Leakage @ Vr:-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)