TS15P07GHD2G
Description
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 15A TS-6P
DataSheet
TS15P07GHD2G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1 kV
Current - Average Rectified (Io):15 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 1000 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)