MDNA360UB2200PTED
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
BIPOLARMODULE-RECTIFIER+BRAKE E2
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
MDNA360UB2200PTED PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Diode Type:Three Phase (Braking)
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.7 kV
Current - Average Rectified (Io):360 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.8 V @ 360 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 1.7 kV
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)