VUO52-22NO1
Description
BRIDGE RECT 3P 2.2KV 60A V1A-PAK
DataSheet
VUO52-22NO1 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):2.2 kV
Current - Average Rectified (Io):60 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.13 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 µA @ 2200 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)