VUO125-18NO7
Description
BRIDGE RECT 3P 1.8KV 166A PWS-C
DataSheet
VUO125-18NO7 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.8 kV
Current - Average Rectified (Io):166 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.07 V @ 50 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 1800 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)