VUO105-18NO7
Description
BRIDGE RECT 3P 1.8KV 140A PWS-C
DataSheet
VUO105-18NO7 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.8 kV
Current - Average Rectified (Io):140 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.09 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 µA @ 1800 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)