RABF158-13
DataSheet
RABF158-13 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):800 V
Current - Average Rectified (Io):1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:5 µA @ 800 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)