VBO22-18NO8
Description
BRIDGE RECT 1P 1.8KV 21A FO-B
DataSheet
VBO22-18NO8 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.8 kV
Current - Average Rectified (Io):21 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2.2 V @ 150 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 µA @ 1800 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC3BJ2
SC3BJ2
BRIDGE RECT 3PHASE 200V 2A