VBO68-08NO7
Description
BRIDGE RECT 1P 800V 68A ECO-PAC1
DataSheet
VBO68-08NO7 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):800 V
Current - Average Rectified (Io):68 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.14 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 µA @ 800 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)