SC3BJ15FF
Manufacturer
Semtech
VIGOR # :
Description
BRIDGE RECT 3PHASE 150V 1.5A
Catalog
Diodes - Bridge Rectifiers
DataSheet
SC3BJ15FF PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):150 V
Current - Average Rectified (Io):1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:3 µA @ 150 V
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:QC Terminal
Package / Case:5-Rectangle
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
680-1
BRIDGE RECTIFIER
GBPC2501T
GBPC2501T
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 25A GBPC
MB10ST
MB10ST
0.5A -1000V - MBS (TO-269AA) - B
10750
OPTIC HOLDER 20MM HEX XP-E BLACK
93LC56A-I/ST
93LC56A-I/ST
IC EEPROM 2KBIT SPI 2MHZ 8TSSOP
3SBMB6
3SBMB6
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 3A
SC3BJ15FF
SC3BJ15FF
BRIDGE RECT 3PHASE 150V 1.5A