VUO28-12NO7
Description
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 28A ECOPAC1
DataSheet
VUO28-12NO7 PDF
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.2 kV
Current - Average Rectified (Io):28 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:300 µA @ 1200 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:ECO-PAC1
Supplier Device Package:ECO-PAC1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BR3506
BR3506
STD 35A, CASE TYPE: BR50
RBV606
RBV606
BRIGDE RECTIFIER 6A 600V, CASE T
GBL06-M3/45
GBL06-M3/45
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 4A GBL
TPS610981DSET
TPS610981DSET
IC REG DL BOOST/LNR SYNC 6WSON
VUO28-12NO7
VUO28-12NO7