ACDST-70-G
Manufacturer
Comchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 70V 200MA SOT23-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
ACDST-70-G PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):70 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.25 V @ 150 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):6 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:2.5 µA @ 70 V
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)