BYVB32-200-E3/81
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BYVB32-200-E3/81 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.15 V @ 20 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):25 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 150°C