DSA60C45HB
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO247AD
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
DSA60C45HB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:770 mV @ 30 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:450 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C