BYV34-400,127
Manufacturer
WeEn Semiconductors Co., Ltd
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 400V 20A TO220AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
BYV34-400,127 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):400 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.35 V @ 20 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 400 V