DD400S33K2CNOSA1
Manufacturer
IR (Infineon Technologies)
VIGOR # :
Description
DIODE MODULE GP 3300V AIHV130-3
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
DD400S33K2CNOSA1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Last Time Buy
Diode Configuration:2 Independent
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):3300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3.5 V @ 400 A
Speed:Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:550 A @ 1800 V
Operating Temperature - Junction:-40°C ~ 125°C