STPS30L30CT
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V TO220AB
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
STPS30L30CT PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):30 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:460 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:1.5 mA @ 60 V
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)