MA4X86200L
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY GP 35V 100MA MINI4
Catalog
Diodes - Rectifiers - Arrays
DataSheet
MA4X86200L PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Diode Configuration:2 Independent
Diode Type:Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):35 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):100mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1 V @ 100 mA
Speed:Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:100 nA @ 33 V
Operating Temperature - Junction:-25°C ~ 85°C