MBR30200FCTE3/TU
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220
DataSheet
MBR30200FCTE3/TU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tube
Part Status:Active
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Diode Type:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900 mV @ 15 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:50 µA @ 200 V
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C